Książki romantyczne na prezent

Wybierając książki na prezent, można zmierzyć się z ogromem pozycji do wyboru. Mianowicie książki mogą być poradnikami, książkami dla dzieci, książkami kucharskimi, ale mogą też przestawiać określoną fabułę. Takie książki to kryminały, fantastyka, ale też uwielbiane przez sporą część publiczności romanse. To właśnie one są idealne dla osób spragnionych na co dzień sporej dawki emocji oraz uczuć. Jeżeli organizuje się prezenty do 100 zł, postawienie na książki romantyczne może być świetnym pomysłem.

Książki romantyczne- na jakie warto postawić?

Książek romantycznych na rynku jest dość sporo. Mowa tutaj zarówno o tych nowszych pozycjach, jak i o starszych, które dzisiaj można uznać za klasykę gatunku, ale o książkach, które dopiero co powstały. W takim przypadku warto przyjrzeć się nieco bliżej książkom romantycznym stworzonym przez Vi Keeland. Jej książki są nie tylko romantyczne, ale też zaliczają się do gatunku New Adult. Jako przykład takich książek można podać “Rywale”, “Nie dla mnie”, czy też “Egomaniacs”. Wszystkie te pozycja zostały napisane przez amerykańską pisarkę i cieszą się uznaniem na całym świecie.

Romans od polskich twórców

Mimo że zagraniczne romanse mogą cieszyć się nieco większą sławą, to jednak warto pamiętać, że polscy twórcy również tworzą ten gatunek i to z taką samą finezyjnością. Jedną z pisarek, które tworzą literaturę romantyczną, jest Ałbena Grabowska. Ta polska lekarka postanowiła wykazać się także na polu pisarskim i takim oto sposobem powstało wiele książek opatrzonych jej nazwiskiem. Pisze ona nie tylko romanse, ale też literaturę obyczajową. Jako przykład takich dzieł można podać Stulecie Winnych. Jest to seria książkowa, która w krótkim czasie zyskała sporą sławę. Pisarka dobrze wie, jak napisać historię, którą pokochają czytelnicy w całej Polsce. Jej kunszt można było także podziwiać w dziełach zbiorowych, na przykład Zakochane Zakopane latem. Książka ta miała premierę latem 2021 roku i była współtworzona z 13 innych autorów, którzy zaproponowali swoje historie.