Książki kryminalne na prezent

Przeglądając książki w okresie świątecznym, szybko można dojść do wniosku, że to właśnie ta pozycja będzie idealna jako pomysł na prezent. Książki są tworzone nie tylko w jednym gatunku, ale w wielu co pozwala na znalezienie opcji idealnej dla kogoś spragnionego mocniejszych wrażeń. Kryminały są idealne dla osób, które nie wyobrażają sobie wieczorów bez historii mrożących krew w żyłach. To właśnie te książki mogą oderwać od rzeczywistości i sprawić, że życie nabierze więcej barw. Prezenty do 100 zł (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/prezenty-do-100-zl) to idealna okazja, by kupić nie tylko jedną książkę, ale też kilka.

Książki kryminalne jako prezent

Kupując książki kryminalne na prezent można mieć pewność, że osoba obdarowana mile się ucieszy. W końcu takie książki są okazją do tego, by poznać życie innych ludzi, które nagle zamienia się z szarego zwykłego życia w pełne nieoczywistości, a także niebezpieczeństwa. Takie historie pokochali czytelnicy na całym świecie. Szczególną popularnością cieszą się kryminały skandynawskie. Jednym z bardziej rozpoznawalnych pisarzy tego gatunku jest Jo Nesbo. Pisarz, który zasłynął takimi hitami jak “Pierwszy śnieg”, “Krew”, “Czerwone gardło”, “Nietoperz” i nie tylko. Jego historię dość często opowiadają o losach Harry Hole- komisarza, który ma nieprzeciętny dar wyczuwania kłopotów oraz morderców. Jego postać jest uwielbiania nie tylko w Skandynawii, ale także na całym świecie.

Kryminały w polskim wydaniu

Książki kryminalne można jak najbardziej znaleźć w wydaniu polskim. Jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców jest Remigiusz Mróz. Pisarz jest także prawnikiem, a swoją znajomość prawa wykorzystuje do tworzenia książek kryminalnych. Jedną z jego bardziej rozpoznawalnych serii jest ta z prawniczką Chyłką. Seria ta obecnie ma już ponad 10 tomów i dalej będzie rosła, jako że pisarze nie zapowiada zakończenia serii. Chyłka doczekała się także ekranizacji w gwiazdorskiej obsadzie. Książki Remigiusza Mroza to nie tylko doskonała fabuła, ale też liczne zwrot akcji i wiele bohaterów, którzy budują napięcie oraz całą fabułę.