Książki fantasy na prezent

Wybieranie prezentów dla kogoś, kto lubi czytać książki, jest niemalże oczywistością. W końcu nietaktem byłoby kupienie czegoś innego niż książek. Taki właśnie pomysł warto mieć w głowie podczas świątecznych zakupów i naszykować dla znajomego czy też członka rodziny prezent składający się z samych książek. Jednak jakie książki wybrać? Fantastyczne pozycje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Prezenty do 100 zł dostępne online skupiające się na czarach oraz magii mogą być idealne dla wielu osób.

Jakie książki fantasy na prezent?

Książek fantasy jest bardzo wiele. Ten gatunek tworzą zarówno rodzimi pisarze, jak i zagraniczni. Właśnie dlatego jest w czym wybierać. Jeśli mowa o rodzimych twórcach fantasy to nie może zabraknąć Andrzeja Sapkowskiego. Jest on pisarzem, który na stałe wpisał się w polski kanon literatury fantasy, a jego dzieło Wiedźmin znane jest już na całym świecie, nie tylko za sprawą książek. Wiedźmin został także zekranizowany w postaci serialu, a także została na jego podstawie stworzona gra komputerowa. Sukces Wiedźmina okazał się międzynarodowym sukcesem, a to wszystko zaczęło się od wyobraźni jednego Polaka.

Zagraniczne książki fantasy

Jeżeli mowa o książkach fantasy zagranicznych autorów, to nie może zabraknąć jednej pisarki. Mowa tutaj o J.K. Rowling. Jest ona pisarką, która stworzyła serię o najsławniejszym czarodzieju świata Harrym Potterze. Jest to seria, w której poznajemy Harry’ego. Jest on nieco poszkodowany przez życie. Jego rodzice już nie żyją, natomiast on sam mieszka u ludzi, którzy w ogóle go nie kochają. Ten straszny los nigdy by się dla Harry’ego nie skończył, gdyby nie to, że ma on w żyłach magiczną krew. Dzięki temu, że jest czarodziejem, zostaje przyjęty do Hogwartu, czyli szkoły magii i czarodziejstwa. Jest to miejsce, gdzie uczy się on czarować, a także poznaje swoich pierwszych przyjaciół, którzy zostaną z nim na całe życie. Harry, dzięki temu, że został czarodziejem zobaczy, że może żyć inaczej, a jego talent jest sławny na cały magiczny świat.